top of page

Huragan

Pojawienie się w twoim życiu toksycznej osoby, może przypominać przejście huraganu klasy F5, który unicestwia wszystko co spotyka na swojej drodze Twój dom został zniszczony - dach zerwany, mury popękane, fundamenty podtopione, nie mówiąc o meblach i innych ruchomościach. Twój dom jest w ruinie! I czas go odbudować.


1. Wyburzanie. To czas na zaakceptowanie, że dom w obecnym kształcie nie nadaje się do zamieszkania i będzie wymagał przebudowy.


2. Świadoma i stanowcza decyzja o przystąpieniu do prac - dłużej nie można zwlekać, to byłoby groźne. Tylko ty możesz podjąć decyzję o odbudowie własnego domu i będzie to wymagało od ciebie determinacji, zaangażowania oraz czasu.


3. Rozbiórka. Czas oddzielić to, co jest do uratowanie od tego, z czym ostatecznie trzeba się pożegnać. Czas zrobić dokładny przegląd i zaakceptować stan rzeczy! To ważne by zacząć od fundamentów - to na nich opierać się będzie reszta domu i od nich zależeć będzie twoje bezpieczeństwo.


4. Odbudowa. Gdy już pozbędziesz się tego, czego nie udało się uratować, czas na naprawę i wzmocnienie uszkodzonych elementów oraz dołożenie nowych, funkcjonalnych, praktycznych i takich, które ci się zwyczajnie podobają. To też czas na decyzję jaki kształt ma mieć twój dom. Może chcesz by był większy lub marzysz by zmienić układ pomieszczeń? Dobry moment na dobudowanie kolejnego piętra lub poszerzenie salonu. Możesz też zdecydować jaki chcesz mieć dach lub kolor ścian.


5. Zadbaj o odnowiony dom tak, by pozostawał w dobrym stanie i nie obrócił się ponownie w ruinę. O dom trzeba dbać na codzień! I nie zapomnij o podlewaniu trawnika


6. Powrót do domu. Czas zdecydować o ponownym zamieszkaniu w swoim domu i ulepszaniu go dalej. Zawsze możesz coś zmienić. To zależy tylko od ciebie!


To ważne, by po toksycznej relacji jak najszybciej rozpocząć proces odbudowy siebie. Wymaga to jednak twojej decyzji i zaangażowania. Ty jesteś decydentem i budowniczym! Twoim zadaniem jest przyjrzeć się rzeczywistości, pożegnać z tym co nie do naprawienia i wykorzystać wszystko, co udało ci się jeszcze uratować. I przy użyciu tego, co masz oraz nowych elementów, odbudować siebie, ale już na własnych zasadach. A gdy już się to stanie, twoje granice będą dbać o ciebie i twój dobrostan.


Jeśli potrzebujesz pomocy przy odbudowie, poproś grupę życzliwych osób o wsparcie! W grupie siła! Kontakt Zero zaprasza do grup wsparcia! Chcesz wiedzieć więcej? Napisz!

190 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

BRAK EMPATII

Comments


bottom of page